Savjeti
- Naslovnica
- Savjeti
- Vani sa bebom
- Putovanja s bebom
Putovanja s bebom
Putovanja s bebom zanimljiva su i uzbudljiva, a ovih nekoliko stvari treba imati na umu dok se planira putovanje kako bi sve bilo u najboljem redu.
Ako putujete automobilom, važno je da razmislite o sigurnosnim sjedalicama. Sve bebe i djeca prema zakonu trebaju koristiti autosjedalicu.
Odabir prave autosjedalice s obzirom na djetetovu dob i težinu je ključan i morate se pobrinuti da bude pravilno instalirana. Sjedalica bi trebala biti pričvršćena da stoji čvrsto u mjestu ili pojasom za vezivanje ili Isofixom. Postoje dokazi da su sjedalice okrenute prema natrag najsigurnije i za bebe i za malu djecu.
Kada planirate što ćete ponijeti sa sobom na vaš izlet – neka bude što manje. Planirajte kupnju glomaznijih predmeta poput pelena i marama na vašem konačnom odredištu, ali ponesite ih nekoliko i u vašoj torbi za potrebe tijekom putovanja.
Dobar suputnik bila bi putnička oprema za sterilizaciju bočica i pumpi za izdajanje, stvarajući više prostora za igračke kako biste mogli zabavljati vašeg mališana na putovanju. Mali paket prve pomoći i promjenjiva prostirka – i gotovo ste spremni za polazak.
Najvažnije je da upamtite da budete opušteni i uživate u vašem putovanju te napravite puno fotografija!
Trebat ćete razmotriti kako ćete hraniti vašu bebu kad ste vani, ako dojite bit će vam potrebna minimalna oprema. Dobre strane dojenja su da možete dojiti bilo gdje i bilo kada, vaše će mlijeko uvijek biti na pravoj temperaturi i uvijek će biti dovoljno za bebu. Ako vam je neugodno dojiti u javnosti, uvijek možete ponijeti pokrivač ili šal i ogrnuti preko sebe.
Druženja s drugim majkama
Druženje s drugim majkama izuzetno je važno jer može biti poprilično usamljujuće kad ste sami doma, i mogućnost razgovora s drugim majkama koje imaju bebe iste dobi je nevjerovatno umirujuće.
Ako imate bilo kakvih problema s vašom bebom, onda će u 9 od 10 slučajeva i druge majke prolaziti kroz te probleme te mogućnost razgovora o njemu odmah prepolovljuje problem.
Ako biste voljeli upoznati se s drugim majkama, ali osjećate se kao da ne poznajete nikoga u vašem kraju, možda postoje neke grupe ili druženja mama u vašoj blizini. Raspitajte se o sličnim druženjima i aktivnostima, a u tome vam može pomoći i patronažna sestra.
Što trebate spakovati u torbu kada idete van i upoznajete druge majke? Donosimo listu stvari koje možete držati u vašoj torbi za pelene – i ne zaboravite obnavljati zalihu!
- Pelene
- Muslin marame
- Dječje maramice
- Lutka (ako je beba koristi)
- Vreće za pelene
- Jednokratni jastučići za dojilje
- Promjenjive prostirke
- Antibajkterijski sapun za ruke
- Roba za promijeniti
- Kremu za bradavice
- Kremu za pelenski osip ili zaštitnu kremu
- Šal za dojenje
- Podbradnike
- Grickalice za vas
Povezane kategorije
Povezani članci
-
Važnost dojenja
Važnost dojenja u bebinom životu odavno je poznata. Studije su pokazale da su zdravstveni...
Pročitaj više -
Hranjenje izdojenim mlijekom
Važno je znati da se isključivo dojenje preporučuje za prvih 6 mjeseci bebina života...
Pročitaj više
Možda će Vam trebati
-
Manualna pumpa za izdajanje
Lansinoh manualna pumpa za izdajanje omogućuje prenosivu i prikladnu opciju za žene... Pogledaj -
Single Electric Breast Pump
Lansinoh’s Single Electric Breast Pump has been designed to help you express your precious breast milk... Pogledaj -
Bočice za hranjenje s NaturalWave® dudom za bočice
Kako biste ostvarili svoje ciljeve dojenja, možete se odlučiti na izdajanje vašega dragocjenog mlijeka... Pogledaj